Про це повідомив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко під час доповіді про стан виконання «Плану заходів щодо побудови охорони українсько-російського кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та АР Крим»

Зокрема, ці кошти витратили: для обладнання місць несення служби прикордонних нарядів, на придбання спеціальної та автомобільної техніки, на створення належних умов для розміщення підрозділів у польових умовах, на закупівлю засобів автоматизації здійснення прикордонного контролю та контрольних приладів.

Залишок коштів у сумі 71 млн 100 тис. грн планують використати найближчим часом.

Загалом комплексне облаштування державного кордону України реалізовуватимуть у три етапи. Першочергово цього року буде створено систему суцільних земляних споруд, здійснено облаштування місць несення служби та опорних пунктів, а протягом другого етапу 2016-го буде скорочення ділянок відповідальності та розгортання нових прикордонних підрозділів і створення належної інфраструктури кордону на цих ділянках. У 2017-2018 роках розпочнеться реалізація третьої частини – обладнання кордону і прикордонних підрозділів сучасними засобами спостереження, сигналізації та ураження.

5 вересня український уряд затвердив запропонований Державною прикордонною службою проект «Стіна» з облаштування кордону між Україною і Росією.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, Україна отримує фінансову допомогу на облаштування державного кордону за 15 міжнародними проектами, загальний обсяг фінансування – 500 мільйонів гривень.

За попередніми оцінками Держприкордонслужби, для облаштування українського кордону загалом знадобиться 8 млрд 362 млн 300 тис. грн.

2014 року на облаштування кордону планували витратити 95,8 млн грн, 2015-го – 2,668 млрд грн, 2016-го – 5,5 млрд грн.