Ідея відзначати День сну існує давно.

За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.

Найбільш поширені захворювання сну – безсоння, наукова назва – інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні.

Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання.

Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої.

За статистикою безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія призводить до зниження концентрації уваги, дратівливості і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.

Відомий вислів «сон – найкращі ліки» підтвердили результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету. Вони довели, що спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності найкращим чином.

Джерело: Ділова мова