Як інформує відділ зв’язків із громадськістю головного управління МВС України у Львівській області, зустріч відбулась на території навчально-тренувальної бази. Разом з начальником Головного управління міліції Львівщини підготовку бійців та побутові умови на базі оцінили журналісти та представники громадськості.

Загарія перед вишикуваним на плацу особовим складом батальйону оголосив про звільнення із займаних посад 22 бійців, котрі написали рапорти на звільнення. Стосовно ще 38 осіб, котрі повернулись у розташування підрозділу, проводиться службова перевірка. За результатами цієї перевірки керівництво прийме рішення про можливість подальшого проходження служби цими працівниками.

«Ми дали можливість усім, хто не бажає продовжувати службу, написати рапорти на звільнення. Таких виявилось 22 чоловік. Всі рапорти задоволені. Всім, хто хоче служити, скажу – Батьківщину захищати треба і в дощ. Накази командирів виконувати без обговорень. Ми не для того готуємо вас в умовах, наближених до бойових, щоб за вами тут мами з памперсами бігали. Якщо вам тут важко – що ви скажете коли доведеться їхати на схід України», – заявив Дмитро Загарія.

Як відзначають у міліції, у період польових навчань бійці батальйону живуть у військових наметах. Особовий склад забезпечений триразовим гарячим харчуванням. Їжу готують у польових кухнях. Продуктами харчування батальйон забезпечений до закінчення навчань.

У плані навчань – вогнева підготовка, під час якої всі бійці навчаються стрільби з пістолетів Макарова та автоматів Калашникова, тактична підготовка, перша медична допомога. Окрім того, за спеціальним планом навчаються штурмовики та гранатометники.  У планах підготовки бійців також передбачені учбові стрільби з гранатометів та ПЗРК. Усі бійці батальйону міліції спеціального призначення «Львів» регулярно отримують заробітну плату в розмірі від 4 200 гривень на місяць.

Старший сержант батальйону так прокоментував інцидент: «Ми знали, що буде важко, але ми прийшли сюди добровільно – захищати Україну. І накази командирів ми виконаємо. І тут, і на Сході. А щодо тої ситуації, коли бійці залишили розташування – було кілька зачинщиків – решта просто піддались емоціям. Більша частина тих, хто пішов – повернулись і готові понести покарання. Я впевнений, що на всіх можна розраховувати і більше такого не повториться».

«Умови польові – але бійці забезпечені усім необхідним. І в плані побутовому, і в плані навчання. За планом, навчання триватиме до п’ятниці, на вихідні бійці зможуть повернутись до родин, а далі – який буде наказ, такий і виконаємо», – заявив командир батальйону міліції спеціального призначення «Львів» старший лейтенант міліції Ігор Вольський.

Як писав «Вголос», 27 червня близько 150 бійців спецбатальйону «Львів» (за інформацією одного із добровольців) покинули навчальний центр внутрішніх військ у Золочеві через незадовільні умови перебування, натомість у МВС Львівщини стверджують, що бійців спецбатальйону «Львів» вони відпустили самі.

Натомість за офіційною інформацією міліції розташування навчально-тренувального центру залишили 60 бійців батальйону.