Про це інформує прес-центр СБ України.

Як встановили слідчі, 24-річна мешканка Харківської області, підтримуючи тісні зв’язки з терористами, вела подвійне життя. Вона підступно проникла у волонтерські кола. За завданням бойовиків зловмисниця відвідувала місця дислокації підрозділів Збройних сил України, де робила приховану  фото- та відеозйомку української військової техніки, позицій особового складу, об’єктів життєзабезпечення. Зібрану інформацію спільниця терористів передавала ватажкам бандформувань, які використовували відомості для обстрілів сил АТО, організації диверсій у мирних містах. 

Ця особа адмініструвала кілька груп сепаратистської спрямованості в соціальних мережах, де розповсюджувала заклики до створення чергової фейкової «народної республіки», схвалювала діяльність терористів, викривляла інформацію про перебіг антитерористичної операції. Вона поширювала інформацію про диверсії та теракти, вчинені терористичною групою так званих «харківських партизан», закликала наслідувати їхній приклад.

Через спільноти в соцмережах, які сама створила, зловмисниця збирала кошти для бойовиків, організовувала придбання для них технічних засобів та камуфляжного одягу, вербувала людей до незаконних збройних формувань. Її затримали контррозвідники СБУ на гарячому під час виконання чергової вказівки терористів – зйомки на мобільний телефон місця тимчасової дислокації військової бронетехніки. У пам’яті телефону виявлено електронні адреси, на які спільниця терористів надсилала відзняті кадри.

Під час обшуку в помешканні затриманої вилучено бойову гранату, матеріали прихованої відеозйомки, мікрофон дальньої дії, агітаційні матеріали антиукраїнського змісту.

Затриманій оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Слідство триває.