26 березня українці відзначають День Національної гвардії, закон про створення якої був ухвалений Верховною Радою 2014-го. Проте цього дня прийнято святкувати інше утворення — День внутрішніх військ МВС, яке виникло на основі радянських військ. Про це кореспондентові ІА «Вголос» розповів Петро Костюк, військовий історик та аналітик.

«26 березня — це День внутрішніх військ, тобто цього дня 1992 року ухвалили закон «Про внутрішні війська в Україні», який був створений від внутрішніх військ «совєтского союзу». Це були ті, хто не давав в 1932-1933 роках підійти до пшениці, ті, хто воювали проти УПА і ті, хто вивозили наших людей в Сибір. Питання — невже ніхто не міг порадитися з фахівцями і обрати нормальну дату?» — заявив Костюк.

Олександра Киричук, кандидат історичних наук, пояснила, що запозиченням старого зазвичай намагаються стерти національну ідентичність. «Це так звана дифузна або проплачена ідентичність. Це не її втрата, а розмитість, запозичення старого. Таке можна прирівняти з онкологією. Коли з’являються погані клітини, які організм не здатен розпізнати як ворожі, він їх сприймає як свої, а вони множаться і знищують людину. Те ж саме відбувається і в нашому суспільстві», — зазначила Киричук.