Як повідомляється на сайті президента України Петра Порошенка, під час телефонної розмови з Кетрін Ештон глава держави проінформував про розвиток ситуації на Донбасі, а також про продовження зусиль для мирного врегулювання.

У повідомленні зазначається, що президент наголосив, що зараз, після зупинки дії режиму припинення вогню, Україна несе навіть менші втрати, ніж під час його дії, адже з боку бойовиків вогонь ніхто не припиняв. Петро Порошенко наголосив, що в такій ситуації він був змушений на підставі рішення РНБО відновити антитерористичну операцію.

Глава держави запевнив, що в продовження Берлінських домовленостей міністрів закордонних справ 4 країн Україна готова до подальшої роботи Трьохсторонньої контактної групи, зокрема до проведення наступного засідання 5 липня. Україна запропонувала місце та час проведення і очікує на підтвердження від іншої сторони.

Кетрін Ештон поцікавилась щодо зусиль, яких Україна очікує від ЄС.

«Від імені 28 держав хочу запевнити, що у Вас є наша підтримка», – наголосила вона.

Президент подякував Верховному представнику ЄС за її плідні зусилля у процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Петро Порошенко відзначив, що церемонія підписання Угоди 27 червня цього року стала найбільш позитивною подією для України за останній час.