Про це повідомляє прес-служба Президентар України Петра Порошенка.

«В цій залі сьогодні нагороди отримують ті, хто стояв по різні боки барикад: і колишні майданівці з «Айдару», і працівники органів МВС, і офіцери та солдати Збройних сил. Ви всі разом, пліч-о-пліч захищаєте одну країну – нашу Україну. Наш демократичний лад. Наше право на вільне життя», – звернувся Порошенко до військових.

Порошенко також звернув увагу на єднання всього суспільства перед загрозою навали.

«Читаючи рядки довідок про бої «айдарівців», як ніколи розумію, що тоді, на Майдані, ми змогли перемоги режим силою духу таких людей. Адже воюють під Хрящуватим та Щастям колишні студенти, програмісти, бізнесмени, одним словом, цивільні люди. Але ж як успішно воюють!», – наголосив він.

Петро Порошенко вручив Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня першому заступнику начальника Головного оперативного управління Генерального штабу генерал-майору Віктору Назарову, який особисто займається питаннями планування застосування сил та засобів в АТО.

Також, серед нагороджених цим орденом є начальник штабу – перший заступник командира зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади майор Роман Панюшенко, який організував систему протиповітряної оборони бригади, завдяки чому було збито 2 безпілотники.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено старшого оператора протитанкового відділення протитанкового взводу 24-о батальйону територіальної оборони «Айдар», молодшого сержанта Віталія Гоготова. Він брав активну участь у спеціальних заходах протидії терористичній діяльності. У боях біля селища Хрящувате під щільним вогнем противника виявив та подавив 4 вогневі точки противника. Вчасно помітив та знищив ворожі машини з боєприпасами.

Також Орден «За мужність» ІІІ ступеня отримав ще один військовослужбовець 24-о батальйону територіальної оборони «Айдар» молодший сержант Анатолій Хмара. У бою біля селища Новосвітлівка Луганської області для виявлення вогневої точки противника боєць викликав вогонь на свою бойову машину, завдяки чому танк терористів був знищений. Але в саму машину влучив снаряд іншого танка противника, в результаті чого солдат був поранений. Не зважаючи на це, зумів вивести пошкоджену машину з поля бою.