Згідно з результатами перевірки діяльності Державної адміністрації залізничного транспорту України "Укрзалізниця", головне державне Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило факти нецільового використання державних коштів на суму 3 млрд. грн. Про це сьогодні журналістам повідомив голова КРУ Микола Сивульський.
"Нами виявлено в цілому по "Укрзалізниці" нецільове використання коштів на суму 3 млрд. грн." - сказав він.

За словами Сивульського, починаючи з березня 2004 року "Укрзалізниця" використовувала кошти на "сумнівні операції", зокрема, на отримання різного роду консультаційних послуг, і при цьому "ніяких документів, які б свідчили про те, що ці послуги надані, немає". Крім того, "паралельно "Укрзалізниця" здійснювала страхування майна через свої організації на 284 млн. грн. За ставками (тарифами), які в кілька разів перевищували середньоринкові", - сказав Сивульський.
Голова КРУ також повідомив, що в липні–серпні агентство, нібито, почало здійснювати аерофотозйомки на суму 110 млн. грн., але насправді "ніяких фотографувань не здійснювалося…а вже в самий розпал передвиборної кампанії, у вересні-жовтні, почали здійснювати добродійну допомогу, але із значними порушеннями чинного законодавства".

"Укразалізниця" - це був банкір виборчої кампанії провладного кандидата, я заявляю про це з усією відповідальністю, оскільки виявлені факти про це неспростовно свідчать" - підкреслив Сивульський.
За його словами, сьогодні виникла ситуація, коли практично всі найбільші держмонополії декларують збитки, що є зовсім ненормальним явищем, і не може не насторожувати.
"Виходить, що всі держмонополісти зокрема "Укрзалізниця”, "Енергоатом", усі збиткові, оскільки загальний їх прибуток становить 1,4 млрд. грн., а збитки 2 млрд. грн. Система збиткова, як це може бути?" - зазначив Сивульський.
При цьому він підкреслив, що для вирішення ситуації, що склалася, необхідна оперативність у розслідуванні фактів зловживань при використанні державних коштів. "Якщо ми будемо кожен факт виявляти протягом років, ми не розберемося", - вважає голова КРУ.

УНІАН