Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Правда. Розслідування» на телеканалі НТА.

Влаштувавшись під прикриттям на роботу в одну із львівських агенцій нерухомості, журналістам вдалось дізнатись, що вільні квартири, які згодом  здають в оренду клієнтам за комісію, «сірі» ріелтори насправді шукають на сайтах оголошень. Ані документів на помешкання, ані самого житла при цьому не оглядають, пропонуючи потенційним орендарям «кота в мішку».

«Ріелтор має познайомитись з об’єктом, має обов’язково познайомитись з документами на об’єкт, визначити вартість. Подати його в рекламу, підібрати разом із власниками того, хто б підійшов до оренди. І аж тоді допомогти заключити угоду між орендодавцем і орендарем», – каже Ірина Яремко, голова Ріелторської палати Львова.

Однак реалії – геть інші. В межах експерименту, який вдалось провести журналістам, ріелтор запевнила, що договір про оренду квартири може підписати будь-яка особа і заявила, що власноруч може написати для цього довіреність.

«Ріелтор тут ні до чого. Він не є особою, яка має будь-яке право посвідчувати щось, складати якісь договори. Це особа, яка має бланки. Не більше. Яка створює враження офіційності процедури, яка відбувається», – прокоментував такі висловлювання ріелтора юрист Олег Мицик.

При цьому закону, який регламентував би ріелторську діяльність в Україні, узагалі не існує. До чого це призводить – дивіться у повній версії матеріалу «Оренда наосліп».