Про це власкору «Вголосу» стало відомо під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський розповів, що ще у 2003 році Підгайцівська сільська рада дала дозвіл на будівництво заводу, а через рік, не врахувавши необхідні межі санітарної зони, дала дозвіл на житлове будівництво менше, аніж за 300 метрів від підприємства. Таким чином завод та будинки зводилися паралельно.

Завод почав працювати ще у 2017 році і вже з перших днів зафіксували забруднення повітря. Згодом санепідемстанція зупинила роботу «Технології базальту», але воно отримало дозвіл працювати через суд.

«Згідно звітів, виявлені концентрації фенолу перевищують нормативні показники на 30-90% на відстані 235-300 метрів від території заводу. Але продукція заводу не шкідлива, вона йде на європейський та український ринок. Шкідливими є викиди від переробки фенол-формальдегідної смоли, з якої виготовляють утеплюючі матеріали», – зазначив Богдан Лозинський.

За словами голови ОДА Олександра Савченка доручив взяти питання на контроль та направити звернення до відповідних структур, аби перевірити законність діяльності заводу, умови праці там та стан навколишнього середовища.

Члени комісії запропонували провести нараду з керівництвом ТзОВ «Технологія базальту», де розглянуть можливість переходу виробництва на безфенольне, адже підприємство є великим платником податків.