Про це перед початком зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» у Києві заявив президент Петро Порошенко, повідомляє Еспресо.TV.

Він зауважив, що майбутнє України великою мірою залежить від виборчого циклу 2019-2020 років. За його словами, він гарантує вільні, чесні та демократичні президентські вибори, вибори до парламенту та серед місцевого самоврядування. 

«На жаль, на українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою. І ми маємо абсолютно точне уявлення про плани Кремля. І знаємо, кого там хочуть бачити у другому турі президентських виборів, і, слава Богу, мого прізвища там немає», – наголосив Порошенко.

За його словами, відомо, що на базі 5 колони Кремль хоче сформувати потужну проросійську опозицію у новому складі Ради, а потім зробити її учасником з правом вето на європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

«Горизонт їхнього планування сягає осені 2020 року, коли, за наслідками вже місцевих виборів, в окремих обласних радах проектується створення лояльної до Москви політичної більшості», – підсумував Порошенко.