Про це повідомили у Державній екологічній інспекції України в Херсонській області, передає «Крим.Реалії».

Зокрема, 31 серпня 2018 року екологи взяли проби грунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Первокостянтинівскої сільської ради Чаплинського району, а також біля пунктів пропуску «Чаплинка» і «Каланчак».

«Проби показали, що біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску «Каланчак» вміст сульфатів у грунті перевищено в порівнянні з минулими роками», – йдеться в повідомленні.

Також в Держекоінспекції повідомили, що 5 вересня фахівці взяли проби грунту в селах Олександрівка, Преображенка і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради в Каланчацькому районі, а також в селах Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.

«У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтінівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3), де також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3)», – зазначили в інспекції.