Про це інформує Гостра правда.

За матеріалами досудового розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище), щодо кількох співробітників Львівської митниці 14 квітня 2016 року відкрито кримінальну справу та внесено її до ЄРДР за №4201614410000145.

Кримінальну справу було відкрито за заявою фізичної особи. У справі, зокрема, йдеться:

«…службові особи Львівської митниці ДФС радник податкової і митної справи І рангу Прокіпчук Левко Ігорович, діючи за попередньою змовою із заступником начальника Львівської митниці ДФС радником податкової і митної справи І рангу Шокалом Володимиром Степановичем, заступником начальника Львівської митниці ДФС радником податкової і митної справи І рангу Тодощуком Андрієм Васильовичем та керівника митних постів Львівської митниці ДФС України систематично отримують неправомірну вигоду від підлеглих працівників, за не створення перешкод при здійсненні останніми незаконного митного оформлення товарів при перетині державного кордону України. розмір неправомірної вигоди, яку отримують вищевказані службові особи становить більше 500 тис. доларів США на місяць.

В ході досудового розслідування встановлено, що начальник митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС радник податкової та митної справи 3 рангу Сцісловський С.В. та заступник начальника митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС радник податкової та митної справи 3 рангу Кобрин О.І., являючись довіреними особами керівництва Львівської митниці ДФС, а саме Прокіпчука Л.І., Шокала В.С. та Тодощука А.В., щомісячно (у період з 01 по 05 число кожного місяця) отримують від підлеглих працівників, а також інших співпрацівників Львівської митниці ДФС неправомірну вигоду. В подальшому Сцісловський С.В. та Кобрин О.І., діючи за вказівкою вищевказаного керівництва Львівської митниці ДФС України, передають останнім отриману неправомірну вигоду, при цьому частину отриманої неправомірної вигоди залишать собі.

Крім того, встановлено, що вчинення указаного кримінального правопорушення причетний у тому числі, громадянин України Сушинський В.М. (який за оперативною інформацією являється двоюрідним братом дружини Шокала В.С.), якого Шокало В.С. залучив до вказаної протиправної діяльності в якості посередника. Роль Сушинського В.М. в указаній схемі протиправної діяльності полягає у тому, що Сушинський В.М. одержує від працівників львівської митниці ДФС неправомірну вигоду та передає її Шокалу В.С., а останні у свою чергу розподіляє її між іншими учасниками указаного злочину».