Про це «Кавказ.Реалії» повідомив представник вайнахської діаспори в Україні.

«Сказали, що видали його вранці 12 вересня», – зазначив співрозмовник.

Цю інформацію підтвердило джерело видання в “Харківській правозахисній групі», яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. Джерело в ХПГ підкреслило, що на момент екстрадиції рішення Комітету ООН з прав людини про припинення екстрадиції Тумгоєва залишалося в силі.

За даними «Кавказ.Реаліі», рішення про екстрадицію Тумгоева підписав заступник Генпрокурора України Євген Єнін.

На 12 вересня призначено суд щодо продовження запобіжних заходів щодо Тумгоєва. Очікувалося, що буде продовжено особисте зобов'язання з’являтися на першу вимогу прокурора або судді.

Напередодні Тумгоєва двічі затримували – в Києві, перед від'їздом до Харкова, і по приїзду в Харків, де мав відбутися суд. Під час затриманя йому інкримінували протермновану довідку прохача притулку.

Як відомо, Тумгоєв звернувся до міграційної служби України з проханням про притулок, а довідка є документом, що засвідчує його особу.

Тумгоев був затриманий українськими прикордонниками в аеропорту Харкова в червні 2016 року, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року його звільнили з-під варти після закінчення терміну екстрадиційного арешту.

ФСБ Росії підозрює Тумгоєва в участі в одному з радикальних угруповань на території Сирії. Генпрокуратура України вирішила тоді екстрадувати Тумгоєва. Європейський суд з прав людини двічі відмовляв адвокатам Тумгоєва в припиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов'язав українську владу припинити екстрадицію.

За інформацією ЗМІ, Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.