Сьогодні, 11 вересня, у львівській Спілці журналістів відбувся тренінг стосовно протидії російській пропаганді. Виконавчий директор Інституту світової політики, експерт із гібридних загроз Євген Магда наголосив, що у війні з Росією для України важливо те, що наша держава вистояла у 2014-у році. Спочатку були  великі військові втрати, відчувався інтенсивний вплив російської пропаганди, але з кожним роком Україна загартовувалася у війні, успішно відбиваючи напади як на фронті, так і у сфері інформаційній.

На переконання керівника ГО «Західний інформаційний фронт» Юрія Кмітя, процес євроінтеграції України буде тривалим, натомість Путін і Росія будуть прагнути всіляко повернути нашу країну у лоно «руського міра». Тому у наступні роки українські медіа окрім щоденної інформаційної праці повинні популяризувати українську історію та культуру. Ще одним важливим завданням для українських медіа буде вирішення проблеми українського суспільства – геополітичної гангрени.

Йшлося на тренінгу і про способи розпізнавання фейкових месиджів – маніпуляції фотографіями, верифікації відеосюжетів, перекрученні фактів, розпізнаванні псевдоекспертів. Прискіпливість журналістів до цих факторів допоможе швидше розпізнати фейки та не піддаватися на інформаційні вкиди російської пропаганди.