Такі дані наведено у щорічному звіті п'яти агентств ООН «Ситуація з продовольчою безпекою та харчуванням у світі у 2018 році», повідомляє DW.

Ситуація з голодом найбільше погіршилася в Південній Америці та у більшості регіонів Африки, а в Азії значно знизилися темпи зменшення кількості голодуючих, зазначається у звіті. Найбільше людей, що страждають від голоду та недоїдання, як і раніше, проживають у країнах Азії – 515 млн. Ще понад 256 млн – в країнах Африки, 39 млн – у Латинській Америці та на островах Карибського моря.

Серед ключових факторів, які сприяють поширенню голоду, окрім конфліктів та економічного спаду в окремих країнах, у звіті називаються зміни клімату, що призводять до посух та повеней у різних регіонах світу.

За даними агентств ООН, близько 151 млн дітей у світі у 2017 році у віці до п'яти років страждали через недоїдання. Переважна більшість таких дітей – у країнах Азії (55 %) та Африки (39 %).

У звіті традиційно звертається увага й на іншу проблему, протилежну голоду та недоїданню – ожиріння. Так, у 2017 році людей, що страждають на ожиріння, у світі налічувалося 672 млн, або 13 % дорослого населення планети. Насамперед ця проблема стосується країн Північної Америки, утім, спостерігається також тренд на збільшення кількості людей з ожирінням у країнах Азії та Африки.

В аналогічному звіті за 2016 рік кількість людей, що страждають від голоду та недоїдання у світі, в ООН оцінили у 815 млн осіб.