Про це сам Луценко сказав в інтерв’ю «Цензор.нет».

«І так і ні,- відповів Луценко на запитання журналіста про те, чи не шкодує через дорогу поїздку. – Я, безумовно, знав, що це стане відомо. І, безумовно, знав, що реакція буде негативною…Відповідь буде дуже банальною: я люблю свою дружину. У нас було 30-річчя весілля, а у дітей – відкладена весільна подорож. Ми домовилися їх провести разом. Саша з Настею підбирали, куди поїхати. В результаті вони оплатили переліт, все інше обійшлося мені в підйомну суму. Тобто я ні на що не скаржуся. Так, це дорого. Але це було раз за 30 років, і я вважаю, що моя любов і її самовідданість у важкі для нас часи це заслужили».

Також Луценко нагадав, що у нього велика зарплата – приблизно 150 тисяч гривень:

«Це багато. І в декларації у мене показані великі, за українськими мірками, гроші, які є у нашій сім'ї. Ця сума склалася в силу колишнього бізнесу дружини, а тепер – бізнесу старшого сина. І я задавав собі питання: чи можу я під час війни хоч якось користуватися цими грошима?»

Журналіст зауважив, що суспільство не схвалює такі поїздки, адже йдеться про високо посадовця воюючої країни.
«Знаю, – продовжив Луценко. – Відповідаю: якщо Генпрокурор навіть воюючою країни не відпочине, як я, 10 днів за сезон – він буде менш дієздатним. І я провів 3 дня в Україні і 7 днів – за її межами. Чи мав я на це право? Це необхідність – як і у кожної людини, який повинен відпочити з тим, щоб працювати ефективно».

Як уже повідомлялося, Генеральний прокурор України Юрій Луценко напередодні Нового року відпочив із родиною на Сейшельських островах у Індійському океані. За інформацією журналістів, там родина глави ГПУ орендувала три вілли. Разом з тим, журналісти «Схем» повідомляли, що відпочинок генпрокурора коштував щонайменше 52 тисячі євро.

У коментарі журналістам Луценко заявляв, що «відпочив без зайвостей» і таку поїздку «може собі дозволити типовий українець середнього класу».

Тоді ж Європа та США розкритикували Луценка. Тамтешні аналітики назвали главу ГПУ «відірваним від реальності».

Нагадаємо також, що Президент Порошенко свої новорічні канікули провів на Мальдівах, заплативши за відпочинок майже 500 тисяч доларів.