Про це повідомляє Польське радіо

Серед тем, які обговорюються на конференції «Внесок Вишеградської групи в європейську безпеку – спільні виклики та цілі», – проблеми, пов’язані з безпекою нашого регіону та всієї Європи.

Кшиштоф Камінський, голова Фонду Warsaw Institute, що є організатором конференції, зазначив: «Ми хотіли б відповісти на запитання, перед якими стоять політичні еліти у Вишеградській групі. Задуматися, як Вишеградська група відповість на проблеми, що з ними змагається нинішня Європа».

Зустріч відкрив виступ голови комісії польського Сейму в справах енергії та державної скарбниці Мацєя Малецького. Він зазначив, що завдяки діям Вишеградської групи змінюється імідж країн Центрально-Східної Європи: «До країн нашого регіону в міжнародній політиці багато років ставилися як до предмета, а не суб’єкта. Це змінилося. Створення Вишеградської групи було однією з найважливіших подій після 1989 року. Сьогодні варто піти на один крок далі – розширити це на аспект безпеки, особливо, що змінюються реалії геополітики».

У дискусіях беруть участь науковці, представники урядів країн Вишеградської групи та експерти, пов’язані зі сферою безпеки. Під час чотирьох панельних дискусій обговорюються, зокрема, питання міграції, кібербезпреки, організованої дезінформації та військової співпраці. Конференція відбувається в Collegium Politicum Варшавського університету.