Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

За словами керівника фонду «Спадщина UA» Ганни Гаврилів, до реалізації проекту музею активісти взялися влітку цього року. Вони відвідали понад 20 поморянських садиб. Трофеями для музею стали понад 70 одиниць домашнього вжитку, що і сформували його експозицію. «Серед них –  бамбетель, ступа, ціп, веретено, скриня ХІХ ст. з давніми написами, довоєнна латунна запальничка, колиска, вишиваний одяг, швейна машинка, шевський набір для пошиття чобіт тощо. Найцінніші ж експонати – лава в стилі арт-деко та різьблене крісло зі шкіряною оббивкою із Поморянського замку. Також тут знайшли місце і для предметів військової тематики», – зазначила вона.  

Також Ганна Гаврилів розповіла: поки тут відчиненими для відвідувачів є лише дві кімнати.  Проте ентузіасти мріють, що музей таки розростеться до чотирьох відділів, які і запланували. «Це має бути відділ, присвячений історії Поморян; краєзнавчий (відтворення побуту Поморянщини); відділ, присвячений Поморянському замку; кімната пам’яті жертв НКВД та міні-бібліотека», – уточнила вона.  

До слова, «Поморянський музей» – культурно-освітній проект Благодійного фонду «Спадщина UA» та Поморянського професійного ліцею. Це один із елементів великого проекту культурно-туристичного відродження Поморянщини та її серця – Поморянського замку – «Поморяни Vivat», створеного ініціативною групою з відродження замку.