Засуджених звинувачували в правопорушеннях, пов'язаних із безпекою, в тому числі в підбурюванні до насильства, вбивств та організації незаконних протестів. В тому числі суд підтвердив вироки, які передбачають смертну кару для 75 людей та довічне ув'язнення для 47 людей, включаючи ісламських лідерів.

Про це пише ВВС.

Сотні людей заарештували, коли єгипетська армія та поліція розігнали протест в підтримку Мурсі, який відбувся через місяць після того, як демократично обраного президента змістив тодішній воєначальник, а нині президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі.

Під час протестів 2013 року на площі Рабаа аль-Адавія в Каїрі від рук правоохоронців загинули сотні людей. Після цього «Братів-мусульман» оголосили «терористичною організацією».

75 смертних вироків ухвалили в липні. Те, що в суботу суд залишив їх в силі, а також виніс додаткові вироки говорить про те, що масовий судовий процес завершився.

Правозахисні організації судовий розгляд розкритикували. Зокрема, Amnesty International назвала його «надзвичайно несправедливим» та таким, що порушує конституцію Єгипту.

А Human Rights Watch заявила, що, вбивши щонайменше 817 осіб, єгипетські силовики, цілком імовірно, вчинили злочин проти людства.

Натомість, уряд заявляв, що значна кількість протестувальників були озброєні, і у протестах вбили 43 поліцейських.

Цього року парламент Єгипту надав військовим недоторканність щодо всіх злочинів, скоєних між липнем 2013 року та січнем 2016 року.