Про це кореспондентові «Вголосу» розповіла Тетяна Лопащук, координатор проекту Київський Діалог Міжнародного фонду «Відродження».

«З країни можна поїхати та виїхати. Сьогодні, коли молодь стала каталізатором суспільства та успіху, ми не можемо дозволити їй закритися в себе вдома та бачити лише те, що можемо показати тут. Великий відсоток молодого покоління ніколи не виїжджав за межі своєї області. Це жахлива ситуація, в якій людина, по суті, не розвивається. Коли ти маєш можливість поїхати на вихідні у іншу країну – це добре, але якщо ти можеш виїхати на певний період часу навчатися – це прекрасно. Великою проблемою сьогодення є те, що багато людей, навіть деякі наші чиновники, ніколи не їздили дивитися, що ж робиться там, за муром. Вони досі живуть радянським життям і не знають, що можна по-іншому», – зазначила Лопащук.

Андрій Колобов, голова Національної молодіжної ради України, зазначив, що найчастіше охочих перебратися стримує відсутність житла за кордоном:

«Навіть орендувати квартиру в нас, в Україні, не завжди є можливість. Це задоволення, яке забирає значний відсоток заробітної плати, тому часто ми й чуємо про таких, які живуть все життя в межах однієї області».

Окрім того, Лопащук додала, що сьогодні існують проекти «Міські прогулянки» та «Мережування», метою яких є познайомити людей з різних регіонів між собою, організувати між ними внутрішню комунікацію, яка б ніколи не відбулася за інших умов.