Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Йдеться про конфлікт між прибічниками колишнього керівництва університету та нещодавно призначеним міністерством виконувачем обов’язків ректора Юрієм Кучиним. Останнього суд 5 вересня звільнив з цієї посади.

Цехмістер видав наказ від 5 вересня, яким постановив скасувати усі довіреності, які видав Юрій Кучин. Крім того, перший проректор розпорядився розірвати всі підписані Кучиним договори за період з 15 вересня (яке ще не настало) по 5 вересня 2018 року.

«Оскільки до цих угод належать і угоди зі студентами-першокурсниками контрактної форми навчання та про укладення контрактів з викладачами, фактично прибічники Катерини Амосової, звільненої МОЗ України з посади ректора у квітні 2018 року, майже позбавили 1,5 тисячі молодих людей права на освіту, а кілька десятків викладачів – на надання цієї освіти», — заявили у МОЗ України.

Міністерство наголошує, що прибічники Амосової такими наказами фактично зривають навчальний процес.

Зазначимо, що 5 вересня суд скасував призначення міністерством Юрія Кучина на посаду виконувача обов’язків ректора університету. З відповідною заявою до суду зверталися прибічники колишньої ректорки вишу Катерини Амосової.

Після фактичного звільнення судом Кучина, перший проректор Цехмістер називає себе в.о. ректора вишу.

«Цим рішенням суд фактично позбавив МОЗ України можливості здійснювати свої повноваження відповідно до законодавства України, зокрема, Закону «Про управління об’єктами державної власності», — заявили у міністерстві.

Мінохорони здоров’я закликало студентів та викладачів зберігати спокій, адже уряд вживає необхідні заходи.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконувача обов'язків ректора Михайла Захараша.

2 березня відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову суд відновив на посаді. 2 квітня МОЗ звільнило ректорку медуніверситету Богомольця Амосову. А 23 квітня МОЗ оголосило конкурс на посаду ректора медуніверситету Богомольця Так 14 серпня новим очільником вишу став Юрій Кучин, якого суд після звільнив з посади.