Про це домовилися міністри інфраструктури України та Польщі Володимир Омелян та Анджей Адамчик під час зустрічі у Польщі, повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Омелян підтвердив, що зараз триває робота над двома проектами: відновлення залізничного сполучення за напрямком Перемишль – Мальховіце – Нижанковичі та започаткування регулярного пасажирського залізничного сполучення між Львовом та Любліном.

Український міністр відзначив інтенсивність і високу результативність українсько-польського діалогу в 2018 році:

«Ми надзвичайно втішені прогресом, якого досягли на рівні профільних міністерств України і Польщі. Пряме залізничне сполучення між Україною і Польщею, започатковане 2016 року, – приклад успішної реалізації українсько-польських проектів», – зазначив він.

«І наразі обидві країни активно працюють над розширенням залізничного сполучення між Україною і Польщею. Я дякую Польщі за активну позицію в цьому питанні і всебічну підтримку ініціативи», – додав Омелян.

Польський міністр вважає, що розширення залізничного сполучення з Польщею також сприятиме інфраструктурній європейській інтеграції України.

Як писав «Вголос», 28 вересня із Києва відправиться перший потяг за маршрутом Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.

Укрзалізниця вже закупила 28 нових пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу, які будуть найближчим часом курсувати за напрямком Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.

Вартість квитка купейним вагоном, наприклад до Риги, становитиме 59 € або трохи більше 1800 гривень.

У Львівській ОДА розглядають можливість продовження маршруту потяга «чотирьох столиць», який вже 28 вересня відправиться зі столиці України за маршрутом Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.