Про це заявив голова польської Підкомісії з розслідування смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич, передає Польське радіо.

Екс-міністр національної оборони сказав, що смоленська підкомісія постійно працює. «Роботи постійно продовжуються, ми завершуємо реконструкцію уламків, зроблених на підставі світлин», – повідомив Антоні Мацєревич. Він додав, що Національний авіаційний науково-дослідний інститут у США опрацьовує відтворення перебігу подій.

За словами екс-міністра національної оборони Польщі, є припущення, що Росія підробила бортові самописці з літака Ту-154М. Політик підкреслив, що російська сторона зареєструвала у протоколі виявлені чотири «чорні скриньки». Однак, за словами Мацєревича, у Ту-154М немає чотирьох «чорних скриньок».

«Існує припущення про те, що «чорні скриньки» були підроблені. Наявність двох пар подібних, але таких, що відрізняються «чорних скриньок», наводить на думку те, що йдеться про підробку», – заявив він.

Екс-міністр додав, що якщо росіяни не погоджуються з цим, то Міжнародна організація цивільної авіації повинна втрутитися у розслідування.

Нагадаємо, що 10 квітня 2010 року в Смоленську в авіакатастрофі загинув президент Польщі Лєх Качинський і ще 95 осіб – екіпаж та члени офіційної делегації, що прямувала в Катинь для участі в пам'ятних заходах з нагоди роковин Катинського розстрілу 1940 року.

У вівторок, 4 вересня, польські експерти почали другий день додаткового огляду уламків та конструкційних елементів літака Ту-154М на летовищі в Смоленську.