Про це повідомляє Польське радіо

Перед оглядом уламків літака ТУ-154М представники обох країн повинні узгодити обсяг робіт та їхній графік.

10 квітня 2010 року у Смоленську унаслідок авіакатастрофи загинув президент Польщі Лєх Качинський та 95 членів польської делегації, яка летіла до Катині, аби вшанувати польських офіцерів, вбитих там у 1940 році злочинцями з НКВС.

Польські прокурори вже тривалий час хотіли приїхати в Росію та вивчити уламки Ту-154М. Однак російська сторона не відповідала на звернення Варшави. Тільки нещодавно Москва погодилася на приїзд групи польських експертів, котрі хочуть провести додатковий огляд елементів конструкції літака.

Попередні вивчення відбувалися під наглядом Слідчого комітету РФ. Усі слідчі дії виконували російські техніки, які везли зразки до Москви і тільки зі штабу Слідчого комітету їх передавали польській стороні.

П’ятиособова група польських експертів отримали згоду від росіян на новий огляд уламків ТУ-154М в рамках так званої міжнародної правової допомоги, про яку вже тривалий час просила Слідча група №1 Національної прокуратури Польщі. Згідно з процедурою, визначеною вісім років тому, усі дії будуть проводити російські експерти та під наглядом Слідчого комітету РФ.

Нагадаємо, у Москві заявили, що Слідчий комітет Російської Федерації «забезпечать використання сучасної криміналістичної техніки, що буде потрібна для фіксації перебігу і результатів огляду».

Росія з самого початку перешкоджає польським правоохоронним органам у проведенні розслідування у справі авіакатастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року. Москва не хоче повертати Польщі уламки літака та чорні скриньки, а Слідчий комітет не відповідає або неохоче відповідає на польські звернення щодо надання правової допомоги.

Зазначимо, що експерт підкомісії Міністерства національної оборони в справах повторного дослідження авіакатастрофи 10 квітня 2010 року Франк Тейлор заявив, що ліве крило президентського літака, який розбився в Смоленську, було знищене внаслідок внутрішнього вибуху.