Ще у  2015 році Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мін'юсту про заборону КПУ, однак комуністи оскаржили це рішення в Апеляційному суді. Про це пише Українська правда.

Паралельно 46 народних депутатів з колишньої Партії регіонів внесли подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію «таким, що не відповідає Конституції».

«Їх політичне існування підтверджується і відповіддю Міністерства юстиції на запит «Української правди». Там пояснюють, що судове провадження про заборону Компартії призупинено до рішення Конституційного суду за поданням, яке підписали 46 нардепів», – йдеться в статті.

Через це Компартія продовжує свою діяльність, та досі має свої парторганізації в 22 регіонах України.

«Я – лідер чинної Комуністичної партії України! – заявив в інтерв’ю «Українській правді» голова КПУ Петро Симоненко. – Якби партія була заборонена, ми могли б існувати? Податківці вимагають від нас щоквартальні звіти. Ми здаємо, вони – приймають».

Єдина проблема комуністів полягає в тому, що вони не можуть брати участі у виборах на підставі дії закону про декомунізацію.

«Партія офіційно не заборонена, адже справа знаходиться в судах. Але в законі України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є норма, яка забороняє реєстрацію компартії як суб'єкта виборчого процесу», – пояснив юрист Центру демократії і верховенства права «CEDEM» Максим Хаврат.