Про це повідомили у вівторок, 28 серпня, в німецькій поліції, інформує Deutsche Welle.

Проти десяти учасників демонстрацій 27 серпня у саксонському місті Хемніці порушено справи через використання нацистського вітання, яке у Німеччині є забороненим. Підозрюваним закидають «використання символіки неконституційних організацій». Правоохоронці зазначили, що мають достатньо відеозаписів з акції правих 27 серпня. Розслідування демонстрацій та сутичок у Хемніці перебрала на себе земельна генеральна прокуратура в Дрездені.

Нацистське вітання у вигляді викинутої правої руки навіть як провокативний жарт у Німеччині заборонене. За нього передбачено грошовий штраф або ув'язнення терміном до трьох років, а за деяких обставин - до п'яти років. Нацистське вітання не є забороненим у кіно та театрі.

Канцлерка Анґела Меркель засудила полювання на іноземців у Хемніці. «У нас є відеозаписи, які свідчать про те, що цькування мало місце, люди спеціально збиралися в громадських місцях для здійснення протизаконних дій, на вулицях лунали заклики до ненависті», - підкреслила глава німецького уряду, зазначивши, що такій поведінці «немає місця у нашій правовій державі».

Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер заявляв, що убивство місцевого жителя не може слугувати виправданням для масових сутичок.

Акції протесту правих у Хемніці, учасники яких нападали на іноземців, були спричинені вбивством у ніч на 26 серпня 35-річного німця. За підозрою у вбивстві затримані сирієць та іракець. У сутичках між правими та їхніми противниками під час акцій 27 серпня постраждали 20 осіб, серед яких двоє поліцейських.