Ці кадри з'явилися 10 серпня. Це перший випадок, коли СММ ОБСЄ в Україні опублікувала відео незаконного перетину російсько-українського кордону, хоча такі незаконні перетини кордону і раніше часто фігурували в текстових звітах Місії, передає bellingcat.com.

DFRLab склала карту зразкового маршруту (синя лінія), описаного СММ ОБСЄ в Україні. На маршруті відзначені ділянки місцевості (жовті шпильки), присутні на відео на YouTube. Також відзначені інші цікаві об'єкти.

На початку відео колона показана біля Саур-Могили – стратегічної висоти на південь від міста Сніжне Донецької області. Далі колона, рушивши від Саур-Могили, проїхала повз колону, яка виїхала з Росії. СММ ОБСЄ в Україні описує взаємодію водіїв з обох колон. Цей опис вказує на те, що маршрути колон були скоординовані між Росією і «ДНР». Місце зустрічі двох колон виявилося всього в двох кілометрах від кордону.

Відзначається, що колони переміщалися по грунтових дорогах, щоб обійти офіційний контрольно-пропускний пункт на російсько-українському кордоні.

«З 2014 року російська влада направила сотні, якщо не тисячі незаконних конвоїв на територію України. Ці конвої везли зброю, російських військових, «ополченців», перевезенню яких в Україну сприяла Росія, або ж «гуманітарну допомогу» (останні конвої, хоч і проходять через «офіційні» прикордонпункти, все ж порушують суверенітет України)», – написано в повідомленні.

Ймовірним місцем призначення був склад боєприпасів на території РФ, який ще використовувався в день руху колон (7 серпня). 11 серпня, через кілька днів після проходження колон, на північно-східній і південно-західній ділянках периметра з'явилися нові сліди, які свідчать про часті проходи техніки.

На супутниковому знімку Google Earth від березня 2017 року присутні основні елементи цього табору, а саме – величезне скупчення боєприпасів і казарми для російських військових.