Дуже високо свій рівень життя у 2015 році оцінили лише 9 відсотків, у той час як у 2011 році цей показник сягав 21 відсотка, повідомляє «DW».

Українці в середньому оцінюють якість свого життя на чотири бали з десяти. Цей показник знизився на 1,3 бала у порівнянні з 2007 роком, коли ця позначка досягнула найвищого рівня за останні роки. Причому опитані соціологами мешканці України сподіваються, що через п’ять років житимуть на 5,2 бала з десяти, що також вважається історичним мінімумом опитувань інституту. У 2007 році цей показник, приміром, сягнув 6,1 балів.

Дослідники відзначають серед жителів України невдоволення стандартами життя, що зростає. Лише 17 відсотків респондентів задоволені своїм рівнем життя, у той час як рік тому цей показник становив 27 відсотків. Стан української економіки 79 відсотків респондентів оцінили як скрутний (в 2014 році таких було 62 відсотки). Суттєво відрізняється оцінка якості життя між жителями Західної та Східної України (4,6 бали та 3,8 бали відповідно), а також півночі та півдня країни (4,4 бали та 3,2 бали відповідно).

Кількість українців, які високо оцінюють свої життєві умови, знизилася в 2015 році до 9 відсотків, тоді як в 2011 році їхня частка складала 21 відсоток. Водночас серед жителів України зросла кількість тих, хто страждає від власних життєвих умов. Тобто частка тих, хто оцінює рівень життя на 4 бали та нижче. Згідно з дослідженням, таких серед опитаних 36 відсотків. Це, за даними інституту, найвищий показник серед пострадянських країн.

"Низька оцінка якості власного життя – це ймовірний показник невдоволення політичними, соціальними та економічними проблемами, що тривають, а також і загальним дискомфортом, який викликаний невирішеним конфліктом на Сході України", – написали експерти, зазначивши, що подібні оцінки зберігатимуться на нинішньому рівні до тих пір, поки політична і економічна ситуація в країні не стабілізується.

Співробітники інституту провели інтерв'ю з тисячею мешканців України (за винятком населення анексованого півострова Крим та людей, що проживають на територіях Донбасу, підконтрольних проросійським сепаратистам з "ДНР" та "ЛНР"). Опитування проводилося у липні та серпні 2015 року. Усі респонденти були старшими за 15 років.