Про це йдеться в повідомленні на сайті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

«37 країн потребують зовнішньої продовольчої допомоги, 28 з яких знаходяться в Африці, внаслідок затяжного ефекту торішніх засух на врожай 2016 року. Тим не менш, незважаючи на те, що сільськогосподарське виробництво, як очікується, буде відновлюватися на півдні Африки, затяжні громадянські заворушення призведуть до поповнення рядів переміщених осіб і голодуючих в інших регіонах світу», - сказано в повідомленні.

Нещодавно голод був офіційно оголошений в Південному Судані, але становище в галузі забезпечення продовольчої безпеки викликає серйозну стурбованість також в північній частині Нігерії, Сомалі та Ємені, повідомляють автори доповіді.

«Це безпрецедентна ситуація. Ніколи раніше ми не стикалися з чотирма погрозами голоду в декількох країнах одночасно. Ця ситуація вимагає прийняття термінових заходів, які повинні включати в себе як негайну продовольчу допомогу, так і підтримку засобів до існування, щоб гарантувати, що такі ситуації не повторяться», - зазначив заступник Генерального директора Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Костас Стамуліс.

Крім того, конфлікти і громадянські заворушення в Афганістані, Бурунді, Центральноафриканській Республіці, Демократичній Республіці Конго, Іраку, М'янмі та Сирії також погіршують ситуацію з продовольчою безпекою для мільйонів людей і чинять вплив на сусідні країни, що приймають біженців. Крім цього, посуха в Східній Африці в кінці 2016 року посилила продовольчу нестабільність у ряді країн субрегіону.