Про це інформує МЗС України.

Як відзначає українське зовнішньополітичне відомство, у заяві прямо називаються першопричини погіршення правозахисної ситуації в Україні, а саме: окупація й протиправна анексія Автономної Республіки Крим Росією, а також ворожі дії підтримуваних цією країною незаконних озброєних угруповань у Донецькій та Луганській областях.

«Найважливішою передумовою для відновлення законності і правопорядку, поліпшення гуманітарної ситуації та стану захисту прав людини на постраждалих територіях визнається виконання всіма сторонами мінських домовленостей. Російську Федерацію закликано здійснити вплив на незаконні озброєні формування задля повного виконання ними мінських угод і негайного зупинення порушень режиму припинення вогню, задокументованих Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Рішуче засуджуються насильство і зловживання, скоєні вказаними незаконними збройними формуваннями, висловлюється глибокий жаль з приводу людських втрат та порушень прав людини внаслідок цих дій», – йдеться в повідомленні МЗС.

Особливу увагу в заяві приділено ситуації в окупованій АРК, де порушують права кримських татар та етнічних українців, а також представників інших національних та релігійних меншин. Висловлюється глибока стурбованість щодо тривалого утримання під вартою в Москві Надії Савченко. Російську Федерацію закликано негайно звільнити її, а також інших українців, утримуваних у Росії, задля чого міжнародне співтовариство має посилити свій тиск на цю державу.

Співавтори заяви вітають зусилля української влади із заохочення та захисту прав людини на всій території нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах, а також підкреслюють необхідність надання задля цього належної технічної допомоги.

«Спільна заява широкого кола держав-членів ООН, включно з провідними демократичними країнами світу, продемонструвала зростаючу послідовну підтримку України в її зусиллях з реформування правозахисної сфери та протидії тривалій агресії РФ», – наголошують у МЗС України.