Абсолютна більшість львів’ян (72%) планує обрати нового міського голову на прийдешніх місцевих виборах. Тим часом рейтинг чинного мера Андрія Садового становить усього 20%.

Про це в ефірі “Народного толк-шоу” на телеканалі НТА заявив керівник соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.

“Загалом львів’яни не так вже й погано оцінюють ситуацію в місті, але на тлі інших міст є певне просідання. Це пов’язано з тим, що в інших містах ситуація покращилася, або, щонайменше, не погіршилася. Серед 22 показників, які ми аналізували для зведеного індексу оцінки якості життя в місті, можемо виділити тільки два, в яких відбулося покращення. Це, зокрема, спортивні заклади. Натомість в абсолютній більшості сфер сталося погіршення. Навіть, якщо говорити про ситуацію зі сміттям. У 2017 році, коли була сміттєва криза, ця картинка була найгіршою. Зараз є покращення. Але знову-таки: це краще від 2017 року, але гірше від 2016-го. На загал я сказав би, що Львів тупцює на місці у своєму розвитку”, – зазначив Антипович.

За словами соціолога, запит на зміну міської влади, зокрема міського голови, у Львові – надзвичайно високий:

“Результати дослідження свідчать, що кожен п’ятий львів’янин готовий переобрати Садового на наступний термін. Рівно стільки ж людей готові відсторонювати Садового від влади негайно. І абсолютна більшість, понад 50%, вважають, що Садовому треба допрацювати свій термін і в результаті виборів замінити на іншого міського голову. У масштабах України ми отримали зміну президента й парламенту. Так і львів’яни хотіли би змінити міського голову, сподіваючись, що ситуація покращиться”.

У результатах опитування, опублікованих на сайті “Рейтингу”, вказано, що Андрія Садового підтримує всього 21% львів’ян. Тим часом 72% мешканців міста хочуть нового міського голову, 18% з них – готові відсторонити Садового від посади просто зараз.

Повний запис ток-шоу дивіться тут: