Соціологічна гурпа “Рейтинг” визначила ставлення українців до запровадження продажу землі.

Так, відповідно до опублікованого опитування:

73% українців – ПРОТИ відкриття ринку землі;

19% українців – ЗА відкриття ринку землі;

8% українців – не визначилися.

Тим часом продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше – лише 13% українців. Проти цього – 81% опитаних.

74% українців вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% – мають протилежну думку.

58% громадян вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% – не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

Серед основних ризиків від запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення респонденти найчастіше обирали те, що:

  • земля може бути викуплена іноземцями (41%);
  • власники паїв можуть бути обмануті при продажі землі (31%),
  • на даний час запровадження ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%);
  • зняття мораторію на продаж землі дозволить скупити її олігархам (23%);
  • 17% вважають, що вільний продаж землі не можна запроваджувати в умовах війни;
  • 16% бачать загрозу знищення дрібного та середнього бізнесу на селі;
  • по 13% вважають, що втілення цієї ініціативи призведе до прискорення вимирання сіл або ж позбавлення селян стабільного доходу від надання паїв в оренду.

Лише 5% не бачать жодних ризиків у запровадженні вільного ринку орних земель. Про загрози щодо продажу землі іноземцям, обману власників паїв та недосконалість чинного законодавства найчастіше говорили власники паїв, які їх особисто обробляють.

Як писав “Вголос”, минулого тижня ВО “Свобода” пікетувало ВРУ з вимогою не допустити відкриття ринку землі, яке вже анонсувала нова влада. Націоналісти висунули вимоги президентові Володимирові Зеленському, Верховній Раді та Уряду, а також анонсували масштабний Марш УПА “Захистимо українську землю” на 14 жовтня.