Протягом кількадесяти років у Радянському Союзі відбувалося фальшування історичних фактів, звинувачуючи гітлерівську Німеччину у відповідальності за Катинський злочин, передає «Польське Радіо».

Тільки наприкінці 1980-их років в СРСР опубліковано перші матеріали про вину та відповідальність Сталіна. Однією з перших дані на цю тему представила історик Російської академії наук Наталія Лєбєдєва.

«Офіційно це було рішення Політбюро, а неофіційно – це, звісно, ініціатива та рішення Сталіна. Ще у лютому він дав такий наказ, а 5 березня Політбюро затверджує його і починає страшні ритуали смерті, коли щоденно на смерть відправляли по 100-120 осіб.

У звітах очільника НКВС Тверської області є детальні описи: як їх викликали, як приводили на місце страти, як кидали їх на коліна та як стріляли у потилицю. Звісно, підкреслюю, все відбулося безпосередньо за ініціативи Сталіна, затвердженої цілим політичним бюро», – сказала російська історик.

Офіційно Москва визнала свою відповідальність за злочин тільки на початку 1990-их років. Було створено спеціальну слідчу групу, яка мала вивчити обставини вбивства польських офіцерів, але у 2004 році слідство було припинено, а причини цього рішення засекречено.

Дотепер російські правоохоронні органи перешкоджають повній правовій реабілітації жертв цього злочину.

 

«Вголос»