Проте є багато цікавих місць, які пов'язані з абсолютно іншими подіями і які варт відвідати саме взимку. Польське інтернет-видання gazeta.pl пропонує 8 таких “гарячих” місць.

Гарячі джерела в Японії

Купатись у теплих басейнах чи джерелах, коли на голову падає сніг – не дивина для багатьох європейських країн. Таке є в Ісландії, Німеччині, Угорщині. Але можна поїхати до Японії. Там купання під відкритим небом взимку має свої особливості, вони нерозривні з японським способом життя.

Протягом останного часу, найпопулярнішим місцем серед туристів стала долина поблизу Токіо, на території Національного парку. “Пекельна долина” відома і тим, що ці місця купелі собі вподобали японські мавпи. Щодня мавпи виходять з лісу, щоб годинами мокнути в купелях Їгокудані. На відміну від людей, мавпи полюбляють такі купання тільки взимку, від цього їхня шкіра стає рівномірно рожевою.

Молодші мавпи кидаються сніжками, стрибають у воду, а старші сидять у воді і спостерігають за туристами. Правда, мавпи мають свої басейни, а люди – свої, але інколи хтось не відмовляє собі у можливості покупатись й з мавпами.

Гімалаї. Слідами сніжних пантер

Сніжні пантери – найневловиміші з роду котячих. Вони одинаки за природою, тільки 4500-7000 осіб живе на волі. Влітку вони перебувають у горах Азії, на висоті до 6000 км, а взимку спускаються на нижчий рівень. І хоча умови досить небезпечні, подорожуючим, котрі хочуть побачити сніжну пантеру зима надає таку можливість.

Сходження в Гімалаях слідами сніжних пантер сьогодні організовує одна британська компанія. Сходження відбуваєтся на території Національного парку Hemis. Зазвичай набирають маленькі і підготовлені групи, до 8 осіб. Така мандрівка це не лише можливість побачити одне з найпрекрасніших і найзагадковіших створінь, а й відвідати старі буддистські монастирі прямо посеред засніжених схилів Гімалаїв.

Зимові фестивалі в Монголії

Монголія зазвичай асоціюється не з зимою, а з зеленню, хоча насправді має свою холодну і засніжену сторону. І тут багато цікавих зимових атракцій.

Найперше потрібно згадати про замерзле озеро Hovsgol, ліси на півночі Монголії, зимову пустелю Gobi, льодяні каньйони. Взимку в Монголії можна насолоджуватись дикою природою та різними культурними фестивалями. До прикладу популярним є Фестиваль Снігу і Льоду. На сам кінець варто побувати і в горах Алтаях, де навіть влітку дуже холодно і де багато різноманітних звірів і птахів.

Ванкувер (Канада). Вистава штормів

Чи коли-небудь доводилось чути про штормові прогулянки? Саме у таких турах можна взяти участь на західному березі Канади, у Ванкувері. Прогулянки відбуваються взимку, коли західне узбережжя перетворюється на природній боксерський матч – гігантські зимові шторми бушують.

Кому бракує хоробрості взяти участь у такій прогулянці, може безпечно переглядати за цим з пляжу. Зима, січень – добра пора для того, щоб побачити виставу штормів довкола Ванкувера.

Патагонія

Розташована між двома океанами (Тихим і Атлантичним), в південній частиін Пд. Америки, на території Аргентини і Чилі, для більшості туристів – територія міфічна. Західне узбережжя Патагонії творять прекрасні фіорди, схід – це сухі степи та рівнини.

Безпосередньо над Патагонією простягаються Анди, найбільший гірський хребет світу. Центр альпінізму – масив Torres del Paine. Ця околиця досить сувора та негостинна, не дивно, що більшість туристів називає це місце – кінцем світу.

Подорож з Санкт-Петербурга до Москви

Російські зими – одні з найважчий і найкрасивіших. Кому цікаво побачити найрізноманітніші зимові краєвиди, тому варто відправитись у подорож до Сибіру.

Але у кого менше часу, то цікавою буде подорож у потязі "Красная Стрєла", який прямує з Москви до Санкт-Петербурга. Потяг червоного кольору, більшість туристів якраз приваблює цей совєцкий кіч. І до того ж можна провести кілька днів у цих містах, котрі взимку досить красиві.

"Красная Стрєла" працює ще з 1931 року, у комуністичні часи возила політичну еліту. З Москви до Петербурга всього 800 км і між містами курсує багато потягів, проте саме "Красная Стрела" створює своєрідну атмосферу. Кілька років тому у потязі було вчинено терористичний акт, але сьогодні він знову працює у звичному режимі.

Фінляндія. Поїздка на криголамі

Сампо – міфологічна назва, яка означає “млинок щастя”. А криголам “Сампо”, який протягом 30 років професійно рубав лід в Ботніцкій затоці, тепер приносить щастя багатьом туристам. Це єдиний криголам, котрий перевозить пасажирів. Щоб відправитись в рейс на криголамі, не потрібно спеціальної підготовки, достатньо мати бажання до пригод і любити зиму.

Найперше, туристи мають можливість познайомитись з механізмом криголама, потім з порту Kemi він вирушає в чотирьох годинний рейс, але це не кінець атракції. Бажаючі можуть зануритись у льодяну воду в спеціальному термічному потічку, прогулятись по льоді, проїхатись сніжним скутером.

Криголам “Сампо” працює для туристів з половини грудня до кінця квітня, коли в затоці є лід. Виходить 3-4 рази в тиждень.

Затока Glacier в США

Морська гребля рідко асоціюється в відпочинком. Але подорожуючі, котрі пробували греблю в Національному американському парку і Резервації Glacier Bay стверджують, що справитись з цим зможуть і ті, хто ледве кілька раз тримали весла в руках.

Національний Парк і Резервація Glacier Bay – це 10 стікаючих з гір льодових озер, між якими можна плавати, оминаючи по дорозі брили льоду різних розмірів і відтінків блакитного.

Туристів висаджують у різних місцях, щоб ведмеді не звикли до постійної присутності людей. Вибір шляху – необмежений, можна плавати на невеликих відстанях, не віддаляючись від території Парку або перепливати всю затоку, що займає 2 тижні з поверненням. Найкраще презентована Western Arm затоки Glacier, дуже багато тут красивих куточків.

Довші шляхи для греблі дуже дорогі і варто планувати таку мандрівку на серпень, хоча в затоці тепло весь час. Але вода справді льодяна. Треба бути уважним, щоб не перехилити каное. Впродовж греблі по затоці, подорожуючого зі всіх сторін оточує неймовірна краса природи.
 

фото: podroze.gazeta.pl