8 листопада – церква вшановує день пам’яті Дмитра Солунського – християнського святого, великомученика

Хто такий Святий Дмитро Солунський?

Дмитро Солунський, також відомий як Мироточець, – християнський святий-великомученик із грецького міста Солунь (Салоніки), який за віру був проколотий списами.

Відомо, що жив він за часів імператора Діоклетіана. У житії його сказано, що батьки Димитра спочатку були таємними християнами і після народження сина відразу ж його охрестили в домашній церкві, а потім намагалися виховувати в благочесті та вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитра, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійської області. Замість того, щоб переслідувати християн, Димитро на своїй посаді відкрито навчав мешканців міста християнської віри та викорінював ідолопоклонство й поганські звичаї.

Коли про це дізналася влада, святого кинули до в’язниці та прохромили списами. Тіло римляни віддали на поталу звірам, проте побожні солунські християни підібрали і поховали його.

Про що моляться Дмитру:

  • про допомогу під час військових дій,
  • про зцілення хвороби очей,
  • про дарування терпіння і мужності.

Молитва до Святого Дмитра

Як великого поборника в бідах знайшов тебе Всесвіт, стратостотерпче, ти перемагаєш народи, бо, як скинув ти Лієву гординю і на подвиг сміливим учинив ти Нестора, так святий Димитріє, молися Христу Богу дарувати нам велику милість (Тропар, голос 3).