Близько 80% людей, які курять, живуть у бідних країнах та країнах із середнім достатком.

Як повідомляється у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, всього у світі 1,1 млрд курців.

Згідно зі звітом, країни по всьому світу докладають значних зусиль, аби ускладнити куріння і зробити його дорожчим. Однак, уряди повинні робити більше, щоб допомогти курцям, які хочуть кинути палити.

«Кинути палити — одна з найкращих речей, які людина може зробити для власного здоров’я», — заявляє генеральний директор ВООЗ Тедрос Абханом Гебрейесус.

За даними організації, вживання тютюну в більшості країн знизилося, однак зростання населення світу означає, що й кількість курців залишається великою.

Згідно з останніми даними, куріння та інші види вживання тютюну щорічно вбивають понад сім мільйонів людей по всьому світу. В багатьох випадках смерть настає внаслідок серцевих нападів, інсультів, раку легень або інших захворювань, в тому числі онкологічних.

Наразі близько п’яти мільярдів людей живуть у країнах, де запроваджені обмеження щодо куріння, графічні зображення наслідків куріння на упаковках цигарок та інші види протидії тютюнопалінню.

«Хоча запровадження комплексної політики з контролю над вживанням тютюну стабільно поширюється з 2007 року, все ще треба чимало зробити. 59 країн досі не запровадили жодного MPOWER-заходу на вищому рівні і 49 з них мають низький або середній дохід», — йдеться в дослідженні.

Згідно зі звітом, в Україні в 2017 році 23% дорослого населення курили тютюн. Як зазначають автори звіту, Україна належить до тих країн, які не мають національної стратегії з протидії вживанню тютюну, але натомість мають клінічні протоколи з припинення вживання тютюнових виробів.