Волинською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів в природоохоронній сфері в смт. Цумань Ківерцівського району виявлено факти засмічення земельних ділянок площею 0,09 га. Цими засміченнями заподіяно збитків довкіллю на суму майже 260 тис. гривень.

Прокуратурою міста Луцька виявлено порушення з боку службових осіб ПП "Будтрейд". Внаслідок неналежного виконання останніми обов’язків по охороні земель засмічено 0, 1071 га та заподіяно збитків навколишньому середовищу на суму понад 3 мільйони гривень. За обома фактами розпочато кримінальні провадження.

Крім цього, Ковельською міжрайонною прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані за фактом неналежного виконання обов’язків посадовцями Кричевичівської сільської ради Ковельського району у сфері поводження з відходами. Унаслідок бездіяльності посадовців засмічено земельну ділянку площею 0,62 га та завдано збитків природі в сумі 117 тис. гривень.

Усього у поточному році у сфері поводження з відходами розслідувано та розглянуто судами дві кримінальні справи зі збитками на суму 156 тис. гривень.

За реагуванням прокуратури до відповідальності притягнуто 80 посадовців, з них 45 контролери, до бюджету відшкодовано 120 тис. гривень, з них 102 – у ході розслідування кримінальних справ.