Футбольна суперзірка Кріштіану Роналду уклав угоду з судом у Мадриді щодо звинувачень в ухиленні від сплати податків, погодившись сплатити штраф у розмірі 18,8 млн євро.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Біля суду гравця зустріли десятки журналістів. Раніше суддя відмовився погодитися на виступ футболіста у суді по відеозв’язку.

Угода з судом, погоджена зі слідчими заздалегідь, включає 23-місячний тюремний термін. Але в Іспанії засуджені, як правило, не відбувають покарання терміном до двох років.

Ненасильницький характер злочину Роналду означає, що він навряд чи взагалі проведе хоч мить у в’язниці.

Засідання суду тривало лише кілька хвилин, оскільки Роналду погодився на угоду, запропоновану прокурорами.

Футболіст “Ювентусу” прибув на суд зі своєю нареченою Джорджіною Родрігес. Він посміхався, коли впритул наблизився до журналістів.

Адвокати Роналду стверджували, що, враховуючи популярність футболіста, для забезпечення безпеки гравця варто було б уникати головного входу.

Роналду, п’ятикратного володаря “Золотого м’яча”, якого часто називали одним з найкращих гравців у світі, звинуватили в ухиленні від сплати податків в Іспанії в період між 2010 і 2014 роками, коли він грав за “Реал” і мешкав в іспанській столиці.

Forbes вважає 33-літнього футболіста третім найбагатшим спортсменом у світі з прибутком у 108 млн доларів на рік.

Прокуратура сфокусувала увагу на прибуткових угодах про права на зображення. Прокурори говорять, що доходи від них були виведені через компанії з низьким оподаткуванням в іноземні країни, щоб уникнути сплати податку.

У суді, виконуючи частину угоди, Роналду визнав чотири таких випадки на загальну суму 5,7 млн євро, повідомляє іспаномовне інформаційне агентство EFE.

У 2017 році, коли тільки з’явилися звинувачення, прокурори заявили, що гравець скоїв “добровільне та свідоме порушення своїх фінансових зобов’язань в Іспанії”.

Але адвокати Роналду наголошували, що справа зводиться до непорозуміння через неправильне трактування іспанського законодавства, і заперечували будь-яку навмисну спробу ухилятися від податків.

Угода зі слідством, укладена в червні минулого року, мала бути узгоджена з податковими органами Іспанії.

Втім, для Роналду судові процеси не закінчилися.

Нагадаємо, американка Кетрін Майоргі заявила, що футболіст Кріштіану Роналду зґвалтував її у 2009 році.