Святкування ювілею 950-ліття хрещення України (Свята християнської України), що триватиме від 31. VII 1938 до 1.VIII. 1939).

I. Парафіяльні свята почнуться в неділю 31 липня 1938 р. (пополудні) урочистим водосвяттям з відповідною проповіддю в тому місці, де звичайно відбувається Йорданське водосвяття. Дальше в програму цих свят увійдуть:
1). Місія або духовні вправи.
2). На їхнє закінчення урочиста Служба Божа з масовим св. Причастям та здвигненням пам’ятника ювілею: положення символічного каменя чи посвячення церкви, народного християнського дому, вмурування пропам’ятної таблиці, в першу чергу в церкві, ставлення ювілейного хреста, засадження пропам’ятного дуба.
3). Академія з відповідним історичним викладом, декламаціями й концертовими точками.
4). Імпреза під голим небом, нпр. попис молоді.

II. Окружні (районові) свята будуть відбуватися в деканальних або повітово-судових осередках, залежно від того, куди гравітують парохії даної округи. У програму окружного (районового) свята увійдуть три останні точки парохіяльного свята. Академія та імпреза під голим небом повинні відбутися при активній участі всіх парохій деканату чи даної округи (нпр. збірні хори, оркестри).

III. Всенародне свято у Львові мало б відбутися у травні 1939 р. Це збірне свято повинно тривати 3 дні. Першого дня ввечері відбулось би посвячення прапорів. Другого дня Богослужба на площі Сокола-Батька з масовим св. Причастям, прикінці оклики на честь Христа. Після Служби Божої масовий похід з місійним хрестом. Вечором Академія чи спеціальна вистава у Великому Театрі. Третій день був би зарезервований для евентуальних конгресів чи з’їздів українських християнських товариств. У часі всіх згаданих свят по парафіях, округах та у Львові буде йти кольпортаж видань Ювілейного Комітету. Всі учасники свята матимуть ювілейні відзнаки. Кожну хату буде прикрашувати в усіх днях святкування спеціально виданий образ Хрещення України, що прибраний зеленню й вишивками та виставлений на видному місці ззовні.

Фото: 4post.com.ua