Президент Сербії Олександр Вучич, звертаючись до депутатів, закликав їх визнати «гірку правду» – втрату Косово. Він запропонував вибрати між двома сценаріями розвитку ситуації в регіоні – замороженим конфліктом і налагодженням відносин із Приштиною.

Про це повідомляє «УНН» із посиланням на «РТС».

Як заявив у виступі перед членами сербського парламенту президент країни Олександр Вучич, Сербії необхідно визнати той факт, що Белград не володіє будь-яким контролем над Косово.

Президент Сербії виступив на спеціальній сесії парламенту, присвяченій проблемі взаємин із Косово. Під час виступу Вучич закликав депутатів до вибору між «солодкою брехнею і гіркою правдою». «Без цього ми не дізнаємося реальний стан справ у Косово, в Метохії, хто ними керує і яке положення сербів у Косово і Метохії», – сказав Вучич.

Він підкреслив, що необхідно визнати, що Сербія зазнала велику національну поразку, втратила територію, зазнала значних економічних втрат.

За словами Вучича, є два сценарії розв'язання косовської проблеми. Перший – це збереження статус-кво і «заморожений конфлікт». Другий варіант – нормалізація відносин між Белградом і Приштиною. Президент Сербії підкреслив, що сам виступає за другий шлях.

30 квітня глава Косово Хашим Тачі зажадав від Белграда визнати незалежність державного утворення.

«Вимоги або мрії про те, що на півночі Косово може бути створено співтовариство з виконавчою владою за моделлю Сербської Республіки (в складі Боснії і Герцеговини), ніколи не будуть реалізовані», – написав він у своєму Facebook.

Як писав «Вголос», Сербія може відмовитись від членства в ЄС заради Росії.