Донеччанин Сергій Свириденко з 2014-го повністю перейшов на українську мову. Тоді він брав участь у мітингах у Донецьку на підтримку України.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Сергій народився і більшість життя прожив у Донецьку. З дитинства розмовляв російською, проте з 2014 року розмовляє лише українською. 2015 року служив у зоні проведення АТО командиром гармати у 54-й окремій механізованій бригаді.

“Займалися своїми справами. Питання мови не здавалося важливим. Але чим більше переварював його в мозку, тим більше розумів, що це таки важливе. Не дарма ж її забороняли і вбивали людей”, — розповідає Свириденко.

Він розповідає, що на мітинги в Донецьку звозили “понаєхавших” із Ростова, і коли вони чули українську, то кричали: “Езжайте во Львов”.

Розмовляти українською заохочував родичів і друзів, проте з братом поглядами не зійшлися. Відтак не спілкується з ним і досі. Рідну мову вивчає сам. Каже, що навчитись можна, лише спілкуючись нею.

“Я не людина підручників. Мову вчу на практиці. Буває запрошують десь промову сказати. Завжди питаю, яка тема, але ніколи не готуюся. Ще в такому віці, коли зв’язок між язиком і мозком існує. Розумію, що говорю не ідеально. Коли вчив португальську, то зрозумів, щоб знати мову, треба балакати. Якщо щось не так скажеш, то люди поправлять”, — пояснив він.

Однак у суспільстві такий вибір місцеві не схвалюють. На базарі розмовляє українською, проте у відповідь чує: “А пачєму ви гаварітє украинской?”

“То в мене самі матюки російською в голові. Як люди можуть задавати таке абсурдне запитання, коли живуть в Україні”, — заявив Сергій.

Нагадаємо, що киянку обурило ставлення до української.

Як писав “Вголос”,  у Києві азербайджанець через українську мову зацькував дитину й її матір.