Українську правозахисницю та трасгендерну жінку Анастасію-Єву Домані тимчасово закрили у відділенні ПриватБанку у Києві, на проспекті Повітрофлотському, 50/2.

Про це повідомляє Громадське.

Домані запевняє, що менеджерка банку зверталася до неї у чоловічому роді та порадила «звернутися до лікаря».

Правозахисниця зробила про цей інцидент допис у Facebook. Однак одразу після цього до неї підійшов охоронець банку і закрив двері приміщення. Чоловік не хотів її випускати, поки Анастасія не видалить фото.

«Прийшла в банк, ніхто не сказав, що каса не працює. Там уже зібралася черга. Я зробила зауваження співробітникам банку про те, що треба поставити табличку — каса не працює. Менеджерка почала мені хамити і я попросила книгу скарг і зауважень. І далі почалося: «Я вас пам'ятаю, коли була менеджеркою в тому залі. Пам'ятаю про ваш шлюб. А що у нас так можна? Бідні діти. Що там каже законодавство про цей шлюб?». Зверталася до мене у чоловічому роді: «Я знаю, чому ти прийшов». Я зробила її фото. Охорона банку зачинила мене зсередини, поки я не видалю фото. Коли почали дзвонити з офісу приватбанку та зателефонували журналісти, двері відкрили», — розповіла Анастасія-Єва Домані.

Згодом до відділення приїхала поліція. Правозахисниця написала заяву, щодо незаконного утримання та спроби виголошення персональних даних. Також із нею зв'язатися з головного офісу ПриватБанку із проханням надіслати аудіозаписи, які зробила клієнтка під час сварки із менеджеркою. Офіційна позиція ПриватБанку поки невідома — Громадське чекає відповіді на запит.

Як писав "Вголос", Міністерство оборони США підписало меморандум, який вводить обмеження на службу трансгендерних людей в армії США.