Завідувач відділу використання документів Центрального державного історичного архіву у Львові Галина Сварник вважає абсурдними обшуки у кабінетах і квартирах архівістів. В процесі обшуку її кабінету було забрано велику кількість документів з родинного аірхіву Дашкевичів, які перебували в цьому кабінеті від 1992 року. Коли святкувалося 100-ріяя Романа Дашкевича та Олени Степанів співробітники архіву опрацьовували ці матеріали для видання наукового збірника. І кожен з цих документів вже був опрацьований в комп'ютері. На кожній папці було написано, що це є документи з родини Дашкевичів, які ніколи не належали архіву. Слідчі сказали, що директор і колишня заступник директора дала розпорядження вилучати всі матеріали. Окрім цих документів були вилучені мікрофільми і матеріали з архіву композитора Кардиша, які нещодавно надійшли з Канади. Ці документи також не належали архіву. Правоохоронці пояснили, вилучені матеріали не повернуть, оскільки немає документів, які засвідчують право їх зберігати.

Серед звинувачених, тих, на кого колектив архіву думає є один з охоронців, які мали доступ до всіх сховищ, де були вчинені найбільші крадіжки. Ним був син директора архіву Павло Пельц. Хлопець має проблему з наркотиками, мав дві судимості. Зараз його затримали за кишенькову крадіжку. Він є в колі підозрюваних осіб. Ця версія опрацьовується правоохоронцями.

E липні 2004 року Національному музею історії України у Києві від імені тодішнього Прем'єр-міністра України Віктора Януковича було подаровано зшиток листів Михайла Грушевського, який за сукупністю ознак виявився архівною справою, викраденою із львівського архіву.
У результаті ідентифікації та відповідного звернення керівництва архіву до уряду "подарунок" було повернуто. Разом із листами повернулася ще одна справа з того самого фонду - листи синів Івана Франка. З львівського архіву викрадено матеріали з фонду Грушевського, Куліша, Шептицького, Драгоманова, десятки королівських пергаментних грамот, обідрані справи Студинського, поки що не відомо, як справи з документами, поляків, євреїв та ін. народів. Грошова вартість викраденого згідно з міжнародними нормами становить 200 тис. євро за 100 тис. аркушів. Слідство за фактом крадіжок в архіві працівники МВС розпочали у грудні 2004 року. 24 грудня 2004 року було порушено кримінальну справу за розкрадання майна в особливо великих розмірах (ст. 185 ККУ).

Прес-тайм