Як повідомляє власкор «Вголосу», за це проголосували лише 162 з 292 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, розгляд закону про проведення в країні такої нагальної процедури, як люстрація, не підтримала значна частина фракції  «Батьківщина» та депутати з УДАРу.

Після того, як «провалили» голосування з цього приводу, вони намагалися пояснити це відсутністю на робочих місцях депутатів.

«Проблема в тому, що 7 депутатів від нашої партії перебувають наразі в Європейському парламенті,  ще 3 людини хворі. Всі ж інші присутні віддали свої голоси. Не голосували ж «Економічний розвиток» і частково УДАР. Ви пам’ятаєте, скільки вони не голосували за люстрацію суддів?», – розповіла «Вголосу» депутат фракції «Батьківщина» Олександра Кужель. І додала, що, на її думку, їхній фракції потрібно домовитися про співавторство у зареєстрованому ВО «Свобода» проекті закону про люстрацію.

Нагадаємо, що ВО «Свобода» послідовно виступає за проведення масштабної люстрації. Ще 2005 року Олег Тягнибок подавав відповідний законопроект, який також не було підтримано. А лише вчора, 8 квітня, лідер «Свободи» наголосив, що закон про люстрацію потрібно ухвалити до президентських виборів.