Президент не може прийняти рішення про оголошення зоною стихійного лиха територій Львівщини, які постраждали внаслідок вибуху і горіння жовтого фосфору, адже таке рішення приймається парламентом. Про це заявив сьогодні, перебуваючи у Львові перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк.

«Рішення про надання статусу зони стихійного лиха приймається парламентом», - сказав він.

Мартинюк наголосив, що те, що в Україні сьогодні не працює парламент. Створює небезпеку для країни.

«Може виникнути й інші небезпечні для країни ситуації, в яких приймати рішення має парламент. Наприклад, лише парламент має право проголосити те, що країна, не дай Бог, опинилась би у стані війни. Таке рішення також не приймає ані президент, ані прем’єр-міністр», - сказав Мартинюк.

На прес-конференції Адам Мартинюк повідомив, що він не планує відвідувати Ожидів, адже це треба було робити у перший день катастрофи, а сьогодні це б виглядало як «піар».

Сьогодні у Львові з робочим візитом перебуває перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк.

16 липня на Львівщині, в районі Ожидова внаслідок аварії поїзду перекинулося та загорілися 6 цистерн з фосфором. 20 липня президент Ющенко, перебуваючи в Ожидові, заявив: «Щодо оголошення місця аварії зоною лиха, то тут треба подумати, адже жити з року в рік з оцим - «зона лиха» - це не є привабливо для інвесторів економічного розвитку регіону».