Адміністрація Президента України вважає, що спірні відносини, що виникли з приводу проведення місцевого референдуму за дострокове припинення повноважень міського голови Львова Любомира Буняка, можуть бути вирішені в судовому порядку. Про це йдеться у відповіді головного управління організаційно-кадрової політики та взаємодії з регіонами АП на звернення одного із ініціаторів проведення даного референдуму, голови правління ГО „Скнилівська трагедія” Стефана Козака.
„Порушене питання є свідченням недосконалого врегулювання процедури відкликання депутатів місцевих рад та виборних посадових осіб місцевого самоврядування шляхом проведення місцевого референдуму у якій не беруть участі державні органи (крім судових)”. ― визнається у відповіді.
Ініціатори референдуму вже звернулися до Інституту законодавства ВРУ. Міністерства юстиції, до незалежної фундації „Відкрите суспільство” та Лабораторії законодавчих ініціатив з проханням провести експертизу і дати роз’яснення положень закону про проведення місцевих референдумів. Ці висновки вони збирають представити у суді.
6 липня ініціатори проведення референдуму про недовіру міському голові Львова звернулися до президента, прем‘єра, ВРУ та Гепрокурора з проханням розглянути ситуацію, яка склалася у Львові з проведенням референдуму.
Як повідомляло агентство, 17 травня міський голова Львова Любомир Буняк підписав свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму за дострокове припинення повноважень міського голови. Створення цієї групи ініціювала ОУН в Україні та ряд громадських організацій Львова. Активну участь у зборі підписів також взяли вчителі і таксисти Львова
Збір підписів було розпочато 24 травня. Загалом необхідно було зібрати 60178 підписів громадян, що мають право на участь в референдумі та постійно проживають у межах території, на якій пропонується провести місцевий референдум.
19 червня представники ініціативної групи передали уповноваженому міського голови Львова з прийому підписних листів Олегові Кузану 5506 підписних листи або 66 444 підписи за проведення референдуму щодо дострокового припинення повноважень міського голови Львова.
22 червня Львівська міськрада визнала недійсними підписні листи з проведення референдуму щодо відставки міського голови Львова Любомира Буняка. На це рішення ініціатори референдуму подали судову скаргу.
24 червня депутати Львівської міської ради заслухали інформацію про збір підписів щодо проведення референдуму про недовіру міському голові Львова Любомиру Буняку і взяли її до відома.
Цього ж дня міський голова Львова Любомир Буняк скасував власне розпорядження про реєстрацію ініціативної групи щодо проведення референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови Львова на вимогу прокурора м. Львова.
Стефан Козак подав судовий позов щодо дій міського голови Львова у питанні скасування реєстрації ініціативної групи.
10 серпня Прокуратура Львівської області зобов‘язала прокурора міста до 27 серпня повідомити про наслідки перевірки та вжиті заходи заявника та обласну прокуратуру.