Як нагадує газета, Президент ліквідував чотири міністерства. У той же час поєднав посади віце-прем'єрів з постами міністрів і зменшив більш ніж на третину кількість членів уряду - з 26 до 16-ти. Янукович також дозволив міністрам мати не більше трьох заступників. У результаті було скорочено дві третини заступників.

63 структури залишилися після реорганізації 112 органів виконавчої влади. А саме: 16 міністерств, 28 служб, 12 агентств і 7 інспекцій

Майже на третину скоротиться штат в апараті Мінрегіонбуду, у Міністерстві інфраструктури (колишній Мінтранс). У Міністерстві освіти апарат із 307 чиновників урізали на 30%, тобто без роботи залишилося 92 особи.

«Частина людей вийшли на пенсію, частина - перейшли працювати до вузів», - повідомив про долю скорочених профільний міністр Дмитро Табачник.

«На сьогодні скорочено приблизно 700 посад. Це повний план скорочень - понад половину співробітників», - сказав прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко.

Він уточнив, що реальна кількість скорочених може не збігатися з числом урізаних штатних одиниць - деякі з них були вакантні.

Натомість, як пише газета, експерти сумніваються, що адмінреформа істотно позначиться на чисельності начальників. Не виключено, що у майбутньому «верхівка» центрального апарату міністерств і далі у тому ж складі буде працювати у рідних кабінетах. Правда, оформлені вони будуть вже як співробітники дочірніх підрозділів і відомств. А своїх місць позбудуться рядові держслужбовці. Кажуть, у Міністерстві інфраструктури, у МВС уже спостерігається подібна картина.