ЛЬВІВ, 25 СЕРПНЯ, КОНТЕКСТ-МЕДІА. — На президентських виборах в Україні можливе використання адмінресурса як з боку влади, так і з боку опозиції, — відзначив сьогодні на прес-конференції у Львові прес-секретар місії CIS-EMO Роман Ткач.
Роман Ткач не виключив також використання на виборах в Україні «чорних» технологій.
Сьогодні у Львові відбулась прес-конференція представників місії CIS-EMO, присвячена початку роботи місії спостерігачів за президентською кампанією на Україні.
До складу Вищої Ради організації увійшли представники з Росії, Казахстану, Таджикистану, Молдавії, Білорусії, Азербайджану. „Можливо, приєднаються представники Прибалтики”, — відзначив Роман Ткач.
Група спостерігачів займатиметься моніторингом порушень у ході передвиборчої кампанії. „Усі дані про фіксовані порушення виборчого процесу будуть подаватися в ЦВК, а також раз на 2 тижні інформація буде розсилатися в ЗМІ”,— зазначив Роман Ткач.
Центральний штаб організації буде знаходитися у Львові.
У ході роботи члени місії будуть здійснювати регулярні інспекційні поїздки по 25 регіонам України.
За словами Романа Ткача, на території України буде працювати більш 200 спостерігачів. Вони будуть працювати у всіх великих містах України.
„Консультаційну допомогу організації буде надавати Профспілка «Захист праці», — відзначив представник місії у Львові Вадим Ковалевич.
20 серпня організація зареєстрована в ЦВК.
Організація CIS-EMO зареєстрована наприкінці 2003 року в Нижньому Новгороді. Вона об`єднує представників різних неурядових громадських організацій країн СНД. „Мета організації – зробити процес виборів максимально демократичним, прозорим для суспільства”, — відзначив Роман Ткач. Співробітники організації приймали участь в організації спостереження у Республіці Башкирія у 2003 році, на виборах губернатора Санкт-Петербургу у 2003 році, у Кіровській області у 2003 році.