Таку інформацію оприлюднила координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Інцидентів використання адмінресурсу зафіксовано 109 у всіх без винятку регіонах України та 76 в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Друге місце в рейтингу заборонених прийомів займає підкуп виборців як метод незаконного матеріального стимулювання виборців. Спостерігачам вдалося зафіксувати 103 випадки, які відповідно до чинного законодавства мають ознаки підкупу у 23 областях та 82 округах.

На третьому місці – перешкоджання діяльності партій та кандидатів: 58 зафіксованих спостерігачами інцидентів у 20 областях та 38 округах.

Не менш поширеним явищем є і порушення порядку проведення агітації. Зокрема, таке явище зустрічається у звітах спостерігачів 42 рази у 19 областях та 30 одномандатних виборчих округах.

На останньому місці – силовий ресурс як метод впливу правоохоронних органів на виборчий процес: 9 разів у 8 регіонах та 7 округах.

ОПОРА також склала рейтинг порушників серед політичних партій та кандидатів. Його очолює Партія регіонів, на рахунку якої 188 інцидентів, друге місце за кандидатами-самовисуванцями в одномандатних мажоритарних округах – 47 порушень, третє – КПУ з 6 випадками, 4 – за ВО «Батьківщина» з 4-ма.

Джерело: ОПОРА